Wyszukaj

Animonda stanowi najlepiej zbilansowaną karmą dla każdego psa wspierając funkcjonowanie jego organizmu

Adopcja kota to marzenie wielu ludzi. Niestety przygarnięcie zwierzęcia to nie same przyjemności, ale też i zobowiązania, z których nie każdy może się wywiązać. Pragnąc zwierzęcego towarzystwa trzeba zastanowić się kilka razy zanim zdecydujemy się zaprosić małego lokatora do mieszkania.

dodatkowe informacje o polecanej karmie animonda
Autor: Lindsay Attaway
Źródło: http://www.flickr.com
Kot to nie zabawka, pomimo tego, iż młode psy czy kotki bardzo je przypominają. Zdrowy kot potrafi żyć nawet dwadzieścia lat. Poza ogromną ilością radości spowodowaną przez obecność włochatego towarzysza należy pamiętać o obowiązku opieki przez długie lata oraz skompletowaniu odpowiedniej wyprawki. Bardzo ważne jest żeby kot miał kąt wyłącznie dla siebie, w związku z czym poleca się zorganizować mu wygodne legowisko. Jeśli decydujemy się na kota nie zapominajmy o zakupie transportera, w którym będzie można przewozić go na kontrolne wizyty w przychodni weterynaryjnej. Poza kuwetą, zestawem miseczek i zabawek należy pamiętać ponadto o drapaku, dzięki czemu może uda się odwrócić uwagę kocich pazurów od ulubionej kanapy.

Pies na rękach chłopca
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Chcąc adoptować psa należy zastanowić czy mamy dla niego właściwe warunki. Miniaturowe mieszkanie w zatłoczonym mieście i praca, która sprawia, że większość dnia nie ma nikogo w domu to zdecydowanie nieodpowiednie warunki dla psa, który odwrotnie niż kot źle znosi samotność oraz ponadto nie potrafi korzystać z kuwety. Kiedy w końcu zdecydujemy się na przyjęcie pod swój dach czworonożnego przyjaciela musimy dołożyć wszelkich starań aby zapewnić mu wszystko to, czego wymaga do prawidłowego rozwoju. Wbrew powszechnej opinii kategorycznie zabrania się karmić kota mlekiem oraz nabiałem, gdyż jest to dla niego niebezpieczne. Kiedy nie mamy czasu przyrządzać mięsnych posiłków dla zwierzęcia można wypróbować różne gotowe dania takie jak Orijen albo Animonda – dodatkowe informacje o polecanej karmie orijen. Dzięki wysokiej zawartości mięsa stanowią fantastyczną i pożywną alternatywę dla wszystkich zwierząt bez względu na wiek. Szeroki wybór saszetek i suchych chrupek pozwala właściwie zbilansować menu naszego czworonoga, umożliwiając mu cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.