Wyszukaj

Co trzeba dzisiaj wiedzieć o gołębiach pocztowych?

Gołębie pocztowe są odmianą występującego teoretycznie w całym świecie (oprócz Antarktydy) gołębia skalnego. Wśród różnorodnych gołębi odróżnia się ciekawą cechą: jest w stanie powrócić do gołębnika nawet z bardzo dalekich wypraw. Ich opieką zajmuje się obecnie sporo pasjonatów we wszystkich krajach świata.

Umiejętność gołębi pocztowych do powrotu do gołębnika z naprawdę dużych odległości człowiek wykorzystał do przekazywania wieści. Dlatego są one naprawdę często zwane listonoszami. Hodowla gołębi pocztowych jest naprawdę popularnym hobby na całym świecie. Tak więc i w Polsce jest to zajęcie dla wielu osób. W hodowli gołębi niezbędne jest skorzystanie z dobrej jakości karmy oraz preparatów witaminowych. Wszystkie wymagane produkty dla gołębi pocztowych oferują dobrze wyposażone sklepy dla gołębi. Dostępne produkty dla gołębi pocztowych to nie tylkoodpowiedniej jakości karmy, ale również preparaty witaminowe, składniki mineralne oraz odpowiednie w hodowli przedmioty. Sklepy dla gołębi oferują między innymi elektroniczne obrączki, które niezwykle mocno ułatwiają znalezienie sztuk, które się zgubiły.
produkty dla gołębi
Autor: Assemblies Unlimited, Inc
Źródło: http://www.flickr.com

Jako listonoszy gołębie stosowano już w czasach starożytnych. Także w erze nowożytnej naprawdę często wysługiwano się tymi pomocnikami, aby szybko wysyłać wiadomości nawet na ogromne odległości. Przed drugą wojną światową zaczęto je trzymać nie w celach użytkowych, ale dla przyjemności. W tym czasie w naszym kraju zaczęły powstawać pierwsze organizacje gromadzące osoby zainteresowane. Po tym jak wybuchła wojna ich hodowla pozostała mimo wszystko zabroniona przez okupacyjne władze niemieckie. Niezwykle ekspresowo po końcu wojny hodowla gołębi wysyłkowych została odnowiona. Gołębie pocztowe cechują się stosunkowo małą wagą, samica ma wagę maksymalnie 40 dekagramów. Dowiedz się więcej: . Średnio żyją dwunastu lat. Pod koniec lutego lub na początkach marca na świat przychodzą młode.

Najczęściej jednak w hodowlach młode gołębie przychodzą na świat w połowie grudnia. Samica składa tylko dwa jajka. Nim młode się wyklują mija mniej więcej osiemnaście dni. Jajami oraz pisklętami zajmuje się nie tylko samica, ale również samiec. Takie zjawisko występuje w przyrodzie niezwykle rzadko.