Wyszukaj

Co zrobić ze zużytym sprzętem AGD?

Nabywając nowy sprzęt AGD, częstokroć nie wiemy co uczynić ze starym. Dostarczyć na złom? Wypchnąć na śmietnik? Radzimy co uczynić w takiej sytuacji, by nie łamać prawa a także nie zanieczyszczać otoczenia.
Mimo, że sprzętu AGD nie wymieniamy zbyt często, w końcu jednak nadchodzi taka chwila.

utylizacja sprzętu agd wrocław
Czy to w wyniku awarii, bądź wymiany na nowszy model, czy przenosin, zmuszeni będziemy podjąć decyzję, co uczynić ze starym urządzeniem. Mnóstwo osób decyduje się w takim przypadku, na wyrzucenie Urządzenia na śmietnik. Nie zdają oni sobie jednak sprawy, iż w ów sposób wystawiają się na duże kary pieniężne. Jeśli dokonujemy kupna nowego urządzenia, sklep zobligowany jest do bezpłatnego przyjęcia zniszczonego sprzętu. Sklep nie pokryje jednakże kosztów jego transportu z naszego mieszkania. Powinniśmy go przynieść do sklepu samodzielnie, bądź uzgodnić ze sprzedawcą jego przyjęcie. Rozwiązanie to ma jednak ograniczenia. Zbywca odbierze od nas jedynie sprzęt takiego samego typu oraz w jednakowej ilości co zakupiony. Znaczy to, iż oddajemy schładzarkę za schładzarkę i piekarnik za piekarnik.
WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com
Utylizacja sprzętu AGD Wrocław – w takowym punkcie możesz za darmo oddać zniszczony rynsztunek.

Zrobisz krok naprzód, jeśli zobaczysz, co ma praktyczna oferta (https://dopower.pl/). Sprawdź, że naprawdę informacje tam zawarte są ważne.

Niezbędne będzie jednakże samodzielne doniesienie takiego urządzenia. Adresy takich miejsc znajdziemy na stronach www urzędu gminy lub miasta.

Innym sposobem pozbycia się zużytego sprzętu AGD jest skorzystanie z usług firm, specjalizujących się w przyjmowaniu takich urządzeń. Każda tego typu jednostka powinna wpisana być do wykazu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.