Wyszukaj

Jak dobrać właściwą paszę dopasowaną do potrzeb starszego konia? Sprawdź, jakie mamy dla Ciebie porady!

Odpowiednio dobrana pasza dla konia właściwie w każdym wieku bez wątpliwości jest bardzo istotna – szczególnie jest tak w wypadku koni starszych.

Wówczas organizm zwierzęcia zazwyczaj nie jest już w stanie sam wyprodukować wszystkich składników niezbędnych do właściwego funkcjonowania, zatem konieczna jest właściwa suplementacja. Sprawdź, jakie pasze najlepiej sprawdzą się w przypadku starszych koni!
Po co starszemu zwierzęciu specjalna pasza?
W wypadku starszych zwierząt w ich organizmie zachodzi szereg niekorzystnych zmian – przykładowo znacząco spowalnia się proces trawienia, zdolność trawienia wszystkich składników paszy, a również zdolność do przyswajania przez organizm wszystkich wartościowych elementów zawartych w paszy. Równocześnie u starszych zwierząt obserwuje się przykładowo zmniejszenie zdolności do rozkładania cukrów znajdujących się w paszy, co może doprowadzać do odkładania się w przewodzie pokarmowym niekorzystnych substancji, które w końcu mogą doprowadzić na przykład do powstawania kolek u zwierzęcia. Odpowiednio dobrane pasze (wizytówka sklep intenetowy sprzedający pasze – NubaEqui) dla koni starszych z pewnością będą w stanie zapobiegać takim nieprzyjemnym sytuacjom.
biznes
Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Którą paszę wybrać?
Pasze dla koni starszych bez wątpienia powinny zawierać przede wszystkim niewielką ilość skrobi, zatem nie ma ryzyka, że będzie się ona odkładała w organizmie konia. Równocześnie pasze dla koni starszych zawierają dużo łatwo przyswajalnego białka, które bardzo wspomaga organizm konia w regeneracji na co dzień.

Konieczne są również wszelkiego rodzaju mikro- i makroelementy, dzięki którym z pewnością koń (czytaj dalej) będzie się czuć o wiele lepiej w ostatnich latach swego życia.