Wyszukaj

Jak właściwi zadbać o swego psa latem? Garść wskazówek dla miłośników psów

Jeśli masz własnego czworonoga, wówczas niewątpliwie znakomicie zdajesz sobie sprawę z tego, jak nader ważne jest, aby najlepiej zadbać o niego szczególnie latem, gdy większość czworonogów – szczególnie z długą sierścią bardzo się męczy.

Jeśli chcesz dla swojego psa (polecam dogdesign kanapa dla psa) jak najlepiej, wówczas powinieneś zaznajomić się z naszymi wskazówkami!
Właściwa karma
Latem może zmieniać się trochę zapotrzebowanie Twego psa na wszelkiego rodzaju składniki odżywcze – wówczas musisz skonsultować ze swoim weterynarzem, jaką konkretnie karmę musisz podawać swemu psu. Nader często rekomendowana jest zwłaszcza karma mokra karma dla kota dla psa Bosch, jednak na pewno nie powinieneś podawać swojemu psu żadnej karmy w ciemno – to, że konkretna karma jest dobra dla danego psa, nie oznacza, iż będzie ona również dobra dla Twojego czworonoga.
Uważaj na Kleszcze!
Jeśli planujesz gdzieś wyjazd ze swoim czworonogiem lub po prostu często chadzacie na długie spacery do parku czy lasu, wówczas bez wątpienia musisz zaopatrzyć się także w preparaty na kleszcze. Tutaj także polecamy skonsultowanie się z weterynarzem – zwłaszcza w kwestii tego, jak dawkować konkretne preparaty na kleszcze konkretnemu zwierzakowi.
Pamiętaj także o wodzie!
Ryby w jeziorze
Autor: Don DeBold
Źródło: http://www.flickr.com
Chcielibyśmy także przypomnieć o właściwie oczywistej kwestii – Twój pies zawsze powinien mieć miskę z zimną wodą w zasięgu swego wzroku! Pamiętaj, żeby regularnie wymieniać wodę, gdyż jest to niezwykle ważne dla Twojego czworonoga.

Jeśli o to zadbasz, wówczas bez wątpliwości Twój piesek będzie bardzo zadowolony i będzie mógł przetrwać praktycznie całe wakacje już bez większych kłopotów.