Wyszukaj

Jaką rolę pełni pies w naszym życiu, elementarne wyposażenie, jakie trzeba mieć podczas trzymania go w mieszkaniu.

Od wielu lat znane jest powszechnie takie przysłowie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Rzeczywiście jest w tym sporo racji, ale jeżeli już się będzie miało takiego zwierzaka, to należy mieć na uwadze to, że jest to żywe stworzenie i potrzebuje sporo regularnej opieki.

Niestety coraz częściej spotyka się ludzi, którzy chcąc sobie sprawić nową zabawkę kupują szczeniaka, ale bardzo szybko są nim znudzeni i koniec końców ląduje on albo w schronisku, albo gdzieś na ulicy. Szczęśliwie zdecydowana większość właścicieli psów ma pełną świadomość swojego wyboru i po prostu troszczy się o zwierzę tak jak należy. Jeżeli chodzi o opiekę, to bardzo różnie może z tym być, bardzo dużo będzie zależało od rasy. Są psy, jakie wymagają paru godzin biegania każdego dnia i takie, którym powinien wystarczyć krótki spacer. Są rasy, przy pielęgnacji których trzeba się dużo namęczyć i takie, które w zasadzie wymagać będzie tylko raz na pewien kąpieli. Z tego też powodu szukając psa należy mieć to na uwadze i uwzględnić swoje możliwości, które będzie się miało w tym zakresie.

Podczas zakupu psa ważną sprawą jest zebranie całościowej wyprawki dla niego. Psy nie mają dużych wymagań w tym względzie, ale parę rzeczy jest naprawdę niezbędnych. Na pewno można do nich zaliczyć miskę, z jakiej nasz pupil będzie pił wodę i zjadał posiłki. Miska musi być dopasowana do wielkości zwierzęcia, a także mieć podgumowania na spodzie. Przydać się może także wygodne posłanie nowości, na którym pies wygodnie się w nocy prześpi.

Pies z kamerą Gopro
Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Posłanie powinno być przede wszystkim praktyczne do czyszczenia i całkowicie bezpieczne dla zwierzaka, powinno się unikać szczególnie wikliny, która wprawdzie ładnie wygląda, ale szczeniaki uwielbiają jej gryzienie. Ponieważ pies wymagał będzie codziennych spacerów, to trzeba się do tego także dobrze przygotować. Z pewnością będą do tego potrzebne smycze dla psa, obroże, a w przypadku groźniejszych ras także kagańce chroniące przed ugryzieniem.