Wyszukaj

Jakie elementy może zawierać musli dla koni i z jakiego powodu warto nim karmić naszego konika?

Jeżeli myślisz, że aktualnie konie nadal karmione są jedynie przy pomocy typowego siana, to chyba czas na to, żeby zaktualizować posiadane przez swoją osobę informacje.

Kotek
Autor: Rain Man
Źródło: http://www.flickr.com
Czy też nie korzystniej byłoby karmić te wspaniałe zwierzęta przy pomocy znacznie lepszej oraz w większym stopniu zbilansowanej karmy?
Przykładowo nawet trochę podobnej do takiej, jaką my powinniśmy jeść na śniadanie? Naturalnie skład takiego pożywienia jest inny niż dla osoby ludzkiej, lecz wciąż zapewniałby wszystko to, co mogłoby być dla konia dobre. Doskonałym przykładem takiej karmy jest musli dla koni, jakie posiada m.in. siano z lucerny, płatki jęczmienne oraz kukurydziane i zapewniające doskonałe trawienie łupiny z nasion lnu. W tego typu karmie nie występuje owies, ale zamiast niego jest tam duża zawartość węglowodanów, jaka służy optymalizacji odporności w czasie treningów. Posiada też wpływ na przybieranie na wadze. Z kolei lucerna może zaopatrzyć konie (więcejinformacji pod adresem https://nadwigrami.pl) w niezwykle cenny i wysokowartościowy wapń.
Podobnie jak w wypadku musli dla ludzi, taka żywność dla koni także żąda należytego dawkowania. W wypadku kucyków czy koni młodych, wystarczy zaledwie od 100g do 250g musli, natomiast w wypadku koni rekreacyjnych dawkowanie powinno liczyć od 300 do 600 g na dzień. Znacznie większych dawek wymagają konie (zobacz propozycje nadwigrami.pl) wyścigowe, ponieważ w ich wypadku powinno to zostać aż 15 kilogramów musli na dzień.

Wspomniane musli oferowane jest w workach o wielkości dwudziestu kilogramów oraz posiada ponadto witaminę A, D3, E oraz żelazo, mangan czy też selen i wapń. Karma ta stanowi zatem doskonałe źródło niezbędnych do poprawnego funkcjonowania naszego wierzchowca witamin oraz innych składników mineralnych.