Wyszukaj

Jakie preparaty i akcesoria są potrzebne, by właściwie zadbać o sierść naszego zwierzaka?

Zdrowego kota można z powodzeniem poznać nie tylko po słodkim mruczeniu, lecz również po zadbanej, pięknie wyglądającej i mieniącej się sierści. Należy więc dbać o nią tak, by wyglądała jak najkorzystniej i była prawdziwym odzwierciedleniem dobrego stanu zdrowia naszego futrzaka – Kicia z pewnością to doceni! Jakie środki i artykuły pielęgnacyjne używać, by nadać sierści naszego kota elegancki wygląd?

pasja fotografa
Autor: Jackie.lck
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczym akcesorium jest odpowiedni furminator dla kota. Posłuży nam on do tego, by usunąć z sierści kota martwe włosy, a także przeróżne drobiazgi, które się w nią zaplątały – trawę, liście, drobne gałązki i nie tylko. Dlaczego furminator dla kota jest bardziej ekonomiczny niż klasyczna szczotka? zasadniczo dlatego, że wyczesuje on nie tylko już martwe włosy, lecz także te, które są już osłabione i w krótkim czasie z pewnością wypadną. Sprawia to, że możemy być pewni, że sierść pupila będzie wyglądać efektownie przez dłuższy czas, a nie tylko przez parę dni.

Istotne jest także to, by usunąć z sierści naszego pupila pasożyty, które mogłyby niszczyć włosowe komórki – chodzi tutaj przede wszystkim o pchły. Silne kropelki na klszcze stanowią w tym przypadku najkorzystniejszy wybór.

Usunięcie pcheł jest także dobre dla ogólnego samopoczucia i zdrowia futrzaka – ciągłe ugryzienia mogą być bolesne i męczące. Opłaca się zatem zainwestować w wysokiej jakości kropelki na pchły dla kota i podawać je zwierzakowi w regularnych odstępach czasu – w profilaktycznych celach.