Wyszukaj

Kocia toaleta – podpowiadamy jak znaleźć dobra kuwetę dla pupila.

Kuweta dla kotka to jedna z pierwszych rzeczy, jakie kupuje właściciel zwierzątka swojemu ulubieńcowi. Oczywiście, oferta rynkowa jest szeroka, lecz podstawowy podział, jaki można wprowadzić, to podział na kuwety otwarte i zamknięte oraz kuwety zakryte i samoczyszczące się.

Kot
Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com

Kuweta zamknięta ma zdecydowanie więcej zalet od otwartej, ponieważ brzydkie zapachy nie rozprzestrzeniają się, jej zawartość nie jest ciągle widoczna, można też zainstalować w otworach wentylujących filtry węglowe pochłaniające przykre zapachy. Kuweta zamknięta może być wyposażona w drzwiczki lub nie.

Nie zapominaj o tym, że masz możliwość przejrzeć następne zajmujące wątki – należy tylko na tej stronie www (https://www.chilldog.shop/karma-chill-dog-c-1.html) kliknąć w podany link.

W wielu modelach są one również łatwe do zdemontowania. Jest to ważne dla zwierzaków, którym zmieniono kuwetę otwartą na zakrytą, ponieważ siła nawyku może być tak silna, że kociak może się po prostu zniechęcić nie potrafiąc pokonać plastikowych drzwiczek albo nie umiejąc trafić do wejścia. Pełna oferta tutaj: .

Prawda jest taka, że kociaki to inteligentne istoty, lecz zmiana wypracowanych zachowań wymaga przygotowania i upływu czasu. Kuwety samoczyszczące się posiadają specjalny mechanizm który usuwa zanieczyszczenia, ale ostatecznie i tak to człowiek sprząta po zwierzaku. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia żwirku. Istnieją modele kuwet z podwójnym dnem, czyli bezżwirkowe, ale większość ludzi decyduje się na kuwetę, do której sypie się żwirek. Żwirek zbrylajacy się jest łatwy w usuwaniu z kociej toalety, lecz najczęściej jest drobny i mocno pyli albo roznosi się po mieszkaniu na kocich łapkach, bo zostaje między poduszkami. Zobacz: .

Natomiast żwirek niezbrylający jest bardzo higieniczny i wygodny w użyciu, przy umieszczeniu stosownej ilości można go wymieniać nawet co 14 dni, lecz ma grubsze kryształy (muszą lepiej pochłaniać), przez co może podrażniać kocie łapki (a szczególnie wrażliwe poduszki). Na rynku jest też żwirek silikonowy, który ma bardzo dobre właściwości chłonące, można go również dostać w wariantach zapachowych (na przykład kwiatowym, lawendowym). Dobrze jest zamówić kilka małych opakowań i sprawdzić wszystkie, żeby trafić na ten optymalny, z którego i my będziemy zadowoleni, i nasz kot. Ale należy pamiętać, że koty powoli akceptują nowe rzeczy i mogą źle reagować na zbyt częstą wymianę żwirku.

rudy kot
Autor: billy1125
Źródło: http://www.flickr.com

Koty to zwierzaki z natury czyste, co udowadniają kilka a nawet kilkanaście razy dziennie liżąc się po przebudzeniu i przed zaśnięciem, ale też po zabawie, po jedzeniu i po skorzystaniu z kuwety.

Zaciekawiły Cię wiadomości zaprezentowane w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę, która także Cię się będzie podobać.

Kot będzie również chętnie korzystał z kuwety, którą mu wstawimy, jednak musi mu ona po prostu przypaść do gustu.