Wyszukaj

Marzeniem z dzieciństwa wielu ludzi było posiadanie czworonoga – kiedy już go mamy, to należy go odpowiednio wyszkolić

Jeśli posiadamy psa, to na pewno chcielibyśmy, żeby był dobrze ułożonym i posłusznym czworonogiem. Mamy szansę to osiągnąć, jeśli będziemy go tresować.

marina - koty
Autor: Dziunka DBK
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze jest wóWCzas to, żeby być konsekwentnym. Nasz pupil musi mieć dokładnie wytyczone wytyczne między tym co może, a czego mu nie wolno. Jeśli będziemy zbytnio ustępliwi, to nie nauczymy go niczego.
Elektroniczne obroże bywają nierzadko kupowane dla psów, kiedy właściciel nie ma siły już dać sobie rady z nieposłusznym towarzyszem. Pomimo tego, że nazwa wydaje się być stosunkowo poważna, to elektroniczne obroże nie wyrządzają mu najmniejszej krzywdy. Dzięki temu urządzeniu psiak nauczy się słuchać. Większość obroży ma trzy fazy ostrzegania – sygnał, wibracje oraz ostatecznie lekki impuls elektryczny, który jest niemiły, ale jest bezbolesny. Po jakimś czasie nasz psiak zrozumie na co mu pozwalamy, a czego kategorycznie nie może robić – pastuchy dla psów.
Jeżeli nasz pupil często ucieka nam w czasie spacerów lub nasza posesja jest nieogrodzona, to mamy możliwość zamówić pastuch dla psa. Inaczej pastucha zwie się też niewidocznym ogrodzeniem. Chodzi tu o to, że w upatrzonym miejscu montujemy czujnik oraz zastrzegamy, jak daleko od niego pupil może biegać – elektroniczne obroże.

Jeśli przekroczy granicę pastuch dla psa spowoduje, że znów nastąpi trzyfazowe ostrzeganie – sygnał, wibracje oraz pod koniec lekkie wyładowanie elektryczne. Dzięki temu urządzeniu nasz pies w końcu pojmie, że nie wolno mu biegać, gdzie tylko zechce.