Wyszukaj

O czym należy pamiętać szykując legowisko dla swego psiaka?

Wszyscy sympatycy czworonogów stają czasem przed koniecznością przygotowania psu odpowiedniego miejsca odpoczynku. Jednak psiak mógłby nie zechcieć z różnorodnych względów spędzać w tamtym miejscu czasu.

polowanie
Autor: Torrey Wiley
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z nich może być przykładowo to, że tego typu miejsce nie jest wystarczająco miękkie albo proponuje zwyczajnie zbyt małą ilość miejsca.

Przeczytaj, jakiego rodzaju informacje znajdziesz pod adresem. Na pewno będą bardzo interesujące i warte uwagi, co sprawi, że niejednokrotnie będziesz tu wracać.

Tego typu towar można by nabyć w markecie zoologicznym bądź w jakimś większym hipermarkecie. Jeszcze obszerniejszy wybór jest na pewno w internecie. Przy wybieraniu legowiska należy zwracać uwagę, czy nie będzie ono zbytnio twarde lub zbyt małe. Potem, w czasie użytkowania legowisko nie powinno być także brudne ani mokre. Powinno za to być położone w centrum naszego mieszkania, gdyż brak możliwości obserwacji otoczenia domowników, może być następnym prawdopodobnym powodem, dla którego psiak nie będzie chciał spędzać czasu w zakupionym przez nas legowisku. W niektórych wypadkach niezłym rozwiązaniem jest kupienie dwóch. Jedno można by przyszykować w często używanym przez domowników przedpokoju, z kolei drugie mogłoby gwarantować odpowiednie warunki do spokojnego nocnego odpoczynku.

Czy potrafisz odpoczywać?
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Jeżeli naszym psiakiem jest mały szczeniak i zamiast korzystać z legowiska legovisko.pl/ w nocy wchodzi na nasze łóżko, nie powinniśmy na niego krzyczeć. Znaczy to jedynie, że nasz pupil poszukuje z nami kontaktu. Nie należy jednak mu pozwalać na przychodzenie do łóżka, gdyż oduczenie go tego typu zachowań mogłoby okazać się trudne. Znacznie korzystniej jest urządzić posłanie szczeniaka niedaleko naszego łóżka.

Przyzwyczajenie do legowiska wymaga czasu, kiedy już to nastąpi, pies na pewno je polubi. Można by go dodatkowo zmotywować wkładając do posłania jakąś ulubioną przez psiaka zabawkę.