Wyszukaj

Oczyszczanie nieczystości przy domu – rodzaje przydomowej oczyszczalni

Budowa domu wymaga należytego rozplanowania wszelkiego typu prac, dzięki którym krok po kroku powstanie nowoczesny i komfortowy budynek. Niektóre z tych prac koniecznie musimy zrealizować już na początku i jedną z nich jest przygotowanie sytemu kanalizacji i oczyszczania ścieków.

oczyszczalnia
Źródło: klargester.pl
W każdym domu wytwarza się na co dzień odpady i ścieki, których trzeba się później pozbyć. Najczęściej decydujemy się na założenie szamba. Może być to szambo bezodpływowe lub podłączone do systemu kanalizacji – www.bsinspekcja.pl miejskiej. Oczyszczanie zapchanego szamba (http://ajpszamba.pl) to zadanie dla wyspecjalizowanych firm, przy czym każdorazowy przyjazd wozu do oczyszczenia ścieków kosztuje ponad 100 zł.

Większość nowoczesnych nieruchomości dysponuje przydomowymi oczyszczalniami. Oczyszczalnia ścieków do domu może być przygotowana na rozmaite sposoby, jednak nie dla każdej posiadłości można ją wybudować – praktyczna oczyszczalnia ścieków do domu. Powinna ona spełniać wyznaczone w przepisach budowlanych i tych dotyczących ochrony środowiska wymogi. Ponadto, niedaleko powinien znajdować się rów melioracyjny, który ułatwi odprowadzanie ścieków, jak również musi być zachowana właściwa odległość od budynku i ulicy.

Współcześnie istnieje wiele metod oczyszczania domowych ścieków. Oprócz wspomnianego już szamba buduje się specjalne studnie chłonne lub stosuje się odpowiednio przygotowany drenaż czy filtry. Zależnie od metody odprowadzanie ścieków może być mniej lub bardziej

ścieki
Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com

skuteczne i mniej lub bardziej kosztowne. Najtaniej w przypadku przydomowej oczyszczalni ścieków wychodzi zazwyczaj użycie drenażu rozsączającego (przeczytaj więcej na ).

Ponieważ założenie przydomowej oczyszczalni ścieków nie jest proste, warto powierzyć tego rodzaju prace specjalistycznej ekipie. Aktualnie bez problemów można znaleźć tego typu firmy chociażby w sieci, gdzie na dodatek można zapoznać się z wymogami dotyczącymi oczyszczania ścieków, a także poznamy metody oraz sposoby ich odprowadzania. W internecie można również sprawdzić opinie ludzi, którzy na bieżąco korzystają z konkretnego typu oczyszczalni i przekonać się, czy działa ona wystarczająco sprawnie i jak wysokie koszty generuje. Warto się tym zająć dość skrupulatnie, jako że oczyszczalnię buduje się raz na wiele lat, więc w pierwszej kolejności powinna być niezawodna i skuteczna.