Wyszukaj

odpady

Wszelkiego rodzaju śmieci były produkowane przez ludzkość praktycznie od początku istnienia cywilizacji, ale nie da się zaprzeczyć temu, że problem ten urósł do naprawdę znacznych rozmiarów dopiero w ciągu ostatnich kilku dekad. Dlatego też właśnie trudno jest raczej dziwić się temu, że w chwili obecnej tak dużo uwagi poświęca się wszystkim możliwym sposobom na poradzenie sobie z nim; w końcu jeśli ludzkość zacznie zbyt mocno zaniedbywać tego typu rzeczy, to już w całkiem bliskiej przyszłości mogą z tego wyniknąć niezbyt przyjemne konsekwencje.

Czytaj dalej

Ekologia jest niezwykle istotną kwestią, bo od tego, czy troszczymy się o naturę, zależy to, w jakim świecie żyjemy. Dlatego tak ważne jest, aby oszczędzać zasoby naturalne, ograniczyć ilość trujących spalin, jak też zyskać kontrolę nad wielką ilością śmieci, jaką co dzień produkuje człowiek.

Czytaj dalej

Nie tak dawno uchwalona przez Sejm ustawa śmieciowa z 2012 roku, ustala, na każde domostwo, konieczność rozdzielania nieczystości, które generuje. Ustawa śmieciowa została wprowadzona celem uporządkowania zarządzania nieczystościami komunalnymi do przepisów Unii Europejskiej.

Czytaj dalej

Czy odpady związane z nieprzemysłową działalnością człowieka mogą być problemem? Wystarczy odwiedzić okolice osiedlowych kontenerów na śmieci, a odpowiedź na postawione pytanie będzie oczywista. Przykry zapach, metal, drewno, jakiś zepsuty monitor, radio….

Czytaj dalej