Wyszukaj

odpady

Wszelkiego rodzaju odpadki były produkowane przez ludzkość właściwie od zawsze, ale trudno byłoby zaprzeczyć temu, że problem ten urósł do naprawdę znacznych rozmiarów dopiero w ciągu ostatnich kilku dekad. W związku z tym ciężko byłoby raczej dziwić się temu, że aktualnie tak dużo uwagi poświęca się wszelkim dostępnym sposobom na jego rozwiązanie; przecież jeżeli ludzkość zacznie za bardzo lekceważyć takie rzeczy, to już w całkiem bliskiej przyszłości mogą nas czekać naprawdę poważne konsekwencje.

Czytaj dalej

Ekologia jest bardzo ważną sprawą, bo od tego, czy troszczymy się o naturę, zależy to, w jakim świecie żyjemy. Z tego powodu tak ważne jest, by oszczędzać wodę, zmniejszać ilość szkodliwych spalin, a także zyskać kontrolę nad kolosalną ilością odpadów, jaką co dzień wytwarza człowiek.

Czytaj dalej

Nie tak dawno uchwalona przez Sejm ustawa śmieciowa z 2012 roku, ustala, na każde domostwo, konieczność rozdzielania nieczystości, które generuje. Ustawa śmieciowa została wprowadzona celem uporządkowania zarządzania nieczystościami komunalnymi do przepisów Unii Europejskiej.

Czytaj dalej

Czy odpady związane z nieprzemysłową działalnością człowieka mogą być problemem? Wystarczy odwiedzić okolice osiedlowych kontenerów na śmieci, a odpowiedź na postawione pytanie będzie oczywista. Przykry zapach, metal, drewno, jakiś zepsuty monitor, radio….

Czytaj dalej