Wyszukaj

odpady

Ekologia jest niezwykle ważną kwestią, bo od tego, czy troszczymy się o ziemię, uzależniona jest to, w jakich warunkach naturalnych żyjemy. Dlatego tak ważne jest, aby oszczędzać wodę, zmniejszać ilość szkodliwych spalin, jak również zapanować nad wielką ilością śmieci, którą co dzień wytwarza człowiek.

Czytaj dalej

Najróżniejsze odpadki były produkowane przez człowieka właściwie od początku istnienia cywilizacji, ale nie da się zaprzeczyć temu, że problem ten urósł do naprawdę znacznych rozmiarów dopiero w naszych czasach. Z tego też powodu ciężko byłoby raczej dziwić się temu, że w chwili obecnej tak wiele uwagi poświęca się wszelkim dostępnym sposobom na jego rozwiązanie; przecież jeżeli ludzkość zacznie za bardzo lekceważyć takie rzeczy, to już w całkiem bliskiej przyszłości mogą nas czekać naprawdę poważne konsekwencje.

Czytaj dalej

Nie tak dawno uchwalona przez Sejm ustawa śmieciowa z 2012 roku, ustala, na każde domostwo, konieczność rozdzielania nieczystości, które generuje. Ustawa śmieciowa została wprowadzona celem uporządkowania zarządzania nieczystościami komunalnymi do przepisów Unii Europejskiej.

Czytaj dalej

Czy odpady związane z nieprzemysłową działalnością człowieka mogą być problemem? Wystarczy odwiedzić okolice osiedlowych kontenerów na śmieci, a odpowiedź na postawione pytanie będzie oczywista. Przykry zapach, metal, drewno, jakiś zepsuty monitor, radio….

Czytaj dalej