Wyszukaj

Psy: ulubieńcy domu oraz członkowie rodziny

Właściciele milusińskich którymi są psy od samego początku ich wzięcia pod swój dach muszą mieć jasną sytuację, iż decydują się na dużą odpowiedzialność. Szczeniaki tak samo jak duże pieski potrzebują sporo uwagi, jak też inwestycji, co niektórym po jakimś czasie wydaje się być męczące.

Perfect Breed
Autor: Rick Ligthelm
Źródło: http://www.flickr.com

Prócz różnego rodzaju kosmetyków do higieny, akcesoriów, jedzenia oraz przysmaków pupil wymaga sporo zabawy, jaka za kwestią kijka nie jest tak różnorodna, jak w wykorzystaniu oryginalnych zabawek.

Jak wiemy na całym świecie działa mnóstwo firm, jakie produkują zabawki dla psów (np. zabawki dla psów w a wachlarz asortymentu jest wprost ogromny. Z powodu tego, że pieski potrafią różnić się gabarytami te zabawki są mniejsze i większe, gdzie osobiście powinniśmy wybrać według swojego psa. Ciekawostką natomiast jest fakt, że poszczególne firmy zajmują się wytwórnią zabawek, jakie dzielą na kategorie np. zabawki dla szczeniąt, do aportowania, do żucia, pływające, interaktywne, do ciągnięcia i szarpania itp. Można zauważyć, że wachlarz produktów jest tak ogromny oraz interesujący, że moglibyśmy pomyśleć, iż obejmuje on nie pieski, ale dzieci. Szczeniaki muszą dodatkowo przechodzić socjalizację wczesnoszczenięcą .

Generalnie powinniśmy zauważyć, że te zabawki pomimo, że wyprodukowane są z wielu materiałów charakteryzują się wieloma ciekawymi sprawami, na które psy zwracają uwagę oraz z ochotą rozpoczynają zabawę lub naukę. Po pierwsze interesujące są kształty, jakie bardzo dobrze dostosowane są do szczęk piesków w konkretnym wieku. Ciekawe jest też to, iż owe zabawki mogą świecić, wydawać dźwięki, zadziwiać własną elastycznością itd.

W zasadzie każdy pies, który lubi się bawić i nie myśli tylko o wylegiwaniu się w wygodnym kojcu w stu procentach doceni nie jedną taką zabawkę, a co istotne potrafi nawet pokazywać swoją ulubioną, jaką przynosi, kiedy tylko jest chętny do zabawy. Generalnie każdy pies musi posiadać parę własnych zabawek, tym bardziej jeśli jest jednym z tych, które nie mogą wysiedzieć w jednym miejscu .

Naszym obowiązkiem zatem jest nie tylko uczestnictwo w zabawie, ale również edukacja, z jakiej w niedalekiej przyszłości na pewno będziemy dumni. Nasz pupil jest elementem naszej rodziny, z tego powodu powinniśmy traktować go z uczuciem jak również zapewniać mu zabawy, jakich wygląda, a które możemy wymyślać z dostępnymi zabawkami.
Źródło: