Wyszukaj

Samonawadniające doniczki dla zagonionych miłośników kwieci

Najczęściej kochamy roślinki w domu bądź na balkonie, ale co zdziałać, gdy nie mamy czasu, bądź głowy, ażeby pamiętać o ich podlewaniu.
Skrzynki balkonowe z nawadnianiem to nader wygodne oraz praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, jacy chcą nasycać się pięknymi kwiatami bez konieczności codziennego podlewania ich.

chatka, domek letniskowy
Zobacz jak działają doniczki Lechuza z nawadnianiem oraz na co kierować uwagę, wybierając taką donicę.

doniczki lechuza
Autor: TruffShuff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj w sklepach ogrodniczych skrzynek balkonowych jest całe mnóstwo. To sprawia, że nawet kupno tak prostego przedmiotu którym jest doniczka staje się trudniejszy aniżeli zakładaliśmy. W takim wypadku zawsze wskazane jest jest zwracać uwagę na nowości – doniczki lechuza. Taką nowiną są donice z nawadnianiem.

Te zamieszczone tu wpisy z serwisu (https://www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/) zaspokoją Twą ciekawość, jeżeli omawiana w tym artykule kwestia bardzo Cię zafascynowała.

Jest to niesłychanie prosty oraz komfortowy sposób na usunięcie męczących czynności, jakimi jest notoryczne nawadnianie roślin, natomiast odpowiednio stworzone skrzynki balkonowe z podlewaniem pomogą nie tylko zagwarantować roślinom stały napływ wilgoci ale też uchronić je przed jej nadmiarem w okresach opadów deszczu. Z reguły są to donice na wymiar z podwójnym dnem – w dolnej komorze akumuluje się woda, jaka stopniowo przenika do znajdującej się dalej komory z ziemią a także roślinami – kliknij. Mimo, że roślinki tak bardzo kochają wodę, nie należy jednak przesadzać z jej dozą. Jeśli więc w donicy z nawadnianiem będzie za wiele wody, roślinki mogą zacząć boleć.

Dlatego jeśli stawiamy na zakup takowej skrzynki, warto wyselekcjonować model zaopatrzony w dodatkowy zawór, który umożliwia spuszczanie nadmiaru wody ze skrzynki.