Wyszukaj

Segregacja odpadków w domu: radzimy w jaki sposób zorganizować

Segregowanie odpadków jest niezbędnością jeśli pragniemy dbać o środowisko, w jakim żyjemy. Właściwą segregację możesz zacząć już w domku, aby wyrzucanie ich później do większych zbiorników pod blokiem nie zaprzątało sporo czasu.

Segregacja śmieci w mieszkaniu nie będzie trudnością, jeśli uprościcie sobie życie i odseparujemy w pomieszczeniu na przykład kuchni powierzchnię a także zbiorniki na odpady oraz śmieci. Jeżeli wrzucimy wszystkie domowe śmieci do jednego worka, segregacja ich pod blokowym kubłem będzie niezwykle czasochłonna jak też niebyt miła. W większości domów odpadki oraz śmieci przechowujemy w kubłach w kuchni. Pomyślmy o umieszczeniu dla przykładu w kuchennej szafce zbiorników, jakie uproszczą późniejszą segregację. Powinniśmy ustawić oddzielne pojemniki na odpadki poddające się biodegradacji oraz zmieszane, a także następny na śmieci tzw. stałe – zatem na przykład makulaturę, tworzywo sztuczne, szkło. Późniejsza segregacja śmieci do wielkich zasobników będzie już wyłącznie formalnością.
Naczynia kuchenne Fiskars Functional Form
Autor: Profundo PR
Źródło: Profundo PR
Pamiętajmy, iż poniektóre śmieci trzeba przed wyrzuceniem należycie „przygotować”.

Zobacz ten niezły serwis (http://www.oknazbaczyny.pl/arcade/), a upewnisz się, że zawarte w nim informacje są niesamowicie wciągające, ponieważ to ta sama tematyka, co w tym wpisie.

Zapakowania możesz należycie oczyścić – np. plastikowy pojemniczek po jogurcie powinniśmy przepłukać wodą. Makulatura (zobaczysz) nie może być zatłuszczona – kiedy taka jest ulokujmy ją w zasobniku na odpadki zmieszane.

Suche oraz czyste surowce są nie jedynie o wiele bardziej przydatne z uwagi na możliwość ich powtórnego przetworzenia, ale przede wszystkim będą bezzapachowe, przeto nie musimy ich każdego dnia wyrzucać. Odpady organiczne, jak na przykład resztki pożywienia, fusy od kawy, ze względów higienicznych powinno się wyrzucać każdego dnia.