Wyszukaj

Soki naturalne o wiele zdrowszą i smaczniejszą alternatywą dla często kupowanych soków klarownych

Podczas lata czujemy dużo większe pragnienie, aniżeli zimą, gdy zaspokoi nas kubek gorącego kakao bądź czekolady, zwłaszcza z bitą śmietaną. Ukryci głęboko pod kocem nawet nie mamy chęci na zimne napoje. Jednak razem ze zbliżającym się latem coraz chętniej sięgamy po różne bąbelkowe, dające ukojenie płyny.

sok
Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
Choć kochamy ich smak, to musimy przerzucić się na soki naturalne, jakie – o czym z pewnością sam szybko się przekonasz – są o wiele smaczniejsze, a do tego znacznie lepsze dla naszego organizmu. Ale nim pojedziesz na zakupy, poznaj podstawową różnicę między naturalnymi sokami mętnymi, a nieraz wybieranymi sokami klarownymi- ceneo.

Dlaczego ludzie chętnie kupują soki klarowne? Przypuszczają, iż przejrzysty napój o ładnym kolorycie będzie i smaczniejszy, i zdrowszy. Niejednokrotnie uznają, że pływający na dnie osad jest oznaką zepsucia się soku, a to nieprawda. Soki mętne, chociaż nie prezentują się tak ładnie, jak soki klarowne, mają zdecydowanie lepsze działanie na nasz organizm. Zawierają kilka razy więcej cennych składników, nie tylko wit., lecz również związków z grupy polifenoli. To one w kluczowej mierze ochraniają przed zachorowaniem na raka i wieloma innymi przypadłościami czy niedogodnościami wynikającymi z przemijającego czasu, w tym opóźniają procesy starzenia się skóry- cera wrażliwa.

To ważne nie tylko dla pań, lecz także dla panów, którzy jak najdłużej chcieliby cieszyć się świetną kondycją oraz atrakcyjnym wyglądem. Kult piękna we współczesnych czasach sprawił, że ludzie łapią się wszystkich sposobów, by tę urodę zatrzymać, picie naturalnego soku zaś jest jedną z najłatwiejszych metod. Oprócz tego soki naturalne mają również
sok
Autor: Tymbark
Źródło: Tymbark

dobre działanie przeciwzapalne oraz przeciwalergiczne. Zwłaszcza powinny zwrócić uwagę na ich zalety także osoby borykające się z podwyższonym poziomem cholesterolu, który dzięki naturalnym sokom może zostać zmniejszony.

Aby cieszyć się przymiotami soków naturalnych, pij 1 bądź 1 szklanki dziennie. Soki sprzedawane są na ogół w dużych, 3- bądź pięcio-litrowych opakowaniach, dlatego może się nimi cieszyć wszyscy członkowie rodziny. Pamiętaj tylko, iż taki sok po otwarciu nie ma długiego terminu ważności, z tej przyczyny staraj się wypić go w ciągu okresu uwzględnionego na opakowaniu.