Wyszukaj

Straty w ogródku wywołane przez gryzonie – jakim sposobem im zapobiegać?

Ogrodnictwo jest ciekawym zajęciem, jakie jest w stanie sprawić wiele uciechy, ale dodatkowo kosztuje sporo trudu i cierpliwości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim swoją pasję i wszelką wolną chwilę oddaje na dbanie o swój zielony ogród. Nie da się ukryć, iż gdy wszystkie rośliny zaczynają pięknie rosnąć zadowolenie z wykonanej pracy jest wielka. Z tego względu każde szkody, czy to spowodowane siłami przyrody czy gryzoniami są gorzkie. Dobrze jest dlatego interesować się tym, jak da się chronić rośliny na przykład przed porywistym wiatrem lub ziąbem, i jak sprawnie pozbywać się gryzoni.

kopiec kreta
Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
W rozmaitych marketach ogrodniczych da się zdobyć niesłychanie dużo rozwiązań, dzięki którym ograniczymy szkodnikom dojście do naszego ogrodu. Nie da się ukryć, że zmorą każdego ogrodnika są krety a także nornice. Ponadto, że budując kopce w ziemi zaburzają całkowity wygląd ogródka to w dodatku zjadają bulwy kwiatów i nasiona roślin. Niewątpliwie jest to największa szkoda, bowiem cebulki pięknych roślin nie są tanie i łatwe w późniejszym utrzymaniu.

Te ciekawe treści posiadają swą kontynuację. Pragniesz ją poznać? Więc idź do strony ogrodzenia gabionowe i tam ciesz się nowymi wątkami.

Z tego powodu należałoby zastanowić się, czy nie korzystniej jest przeznaczyć nieco więcej pieniędzy i na początku sezonu zainwestować w należyte rozwiązanie. Do nich niezaprzeczalnie przynależy siatka na krety, która dobrze blokuje ich dostęp do centralnej części ogródka (). Skonstruowana z porządnego tworzywa i z gęstym splotem jest po prostu dla gryzonia przeszkodą nie do przejścia. Ceny analogicznych siatek w sklepach internetowych są ogromnie przystępne, stąd warto od samego początku kupić potrzebną ilość metrów, żeby rozłożyć ją na jak największej powierzchni ogródka.

Kiedy będziesz szukać dodatkowych danych na wątek poruszany w opisywanym poście, to wejdź tu aranżacja ogrodów – na pewno te artykuły także Cię zainteresują!

Czytaj też

kret w ogrodzie
Autor: Serena
Źródło: https://www.flickr.com
Naturalnie siatka na krety jest jak najbardziej nieszkodliwa dla gryzoni i innych zwierząt, w następstwie czego wielu ludzi chętnie z niej użytkuje. W przeciwieństwie do innych rozwiązań jest niedroga i prosta w wykorzystaniu. Jeśli tylko jesteśmy w stanie wykorzystujmy z takich metod, żeby ustrzec się ponadprogramowych kosztów połączonych z dewastacją ogrodu. Nigdy nie przewidzimy, czy jakieś gryzonie nie zasiedlą się w pobliżu naszego terenu.