Wyszukaj

W jaki sposób prędko się pozbyć elektrośmieci?

Postęp technologiczny powoduje, że codziennie pokazują się w sprzedaży nowiuteńkie, udoskonalone oraz bardziej nowoczesne modele urządzeń elektrycznych.
Zmieniamy zatem prędko stare przyrządy na nowe.

Coraz więcej nabywamy a także coraz więcej sprzętów wyrzucamy. Co się dzieje potem ze zniszczonym oprzyrządowaniem elektrycznym? Poniektóre z przyrządów zawierają trujące substancje (freon). Po wydostaniu się na zewnątrz, wnikają do ziemi, zaś następnie do gruntowych wód, zanieczyszczając tym sposobem otoczenie. W konsekwencji mogą być w przyszłości przyczyną poważnych schorzeń, u ludzi jak także zwierzaków.
palnik gazowy
Źródło: http://www.sxc.hu
Trzeba zatem zużyty sprzęt przekazywać do punktów zbierania, stąd przewiezione będą do zakładów przetwarzania. Zniszczony rynsztunek RTV oraz IT, oddany do przetworzenia, poddawany będzie rozbiórce, natomiast otrzymane z niego surowce przeznaczone są do recyklingu. Niebezpieczne substraty są unieszkodliwiane, zatem nie dojdzie w owym wypadku do zatrucia otoczenia. Natomiast odzyskane surowce wykorzysta się do wytwórczości nowych urządzeń. Aby ułatwić mieszkańcom Wrocławia i okolic usuwanie starego, zużytego sprzętu w sposób przychylny dla przyrody oraz zgodny z przepisem, w mieście funkcjonuje punkt gromadzenia elektrośmieci, do jakiego można bezpłatnie oddawać zużyte albo popsute urządzenia elektryczne.

Aby odnaleźć adresy podobnych miejsc w swoim mieście starczy w wyszukiwarkę wpisać frazę elektrośmieci Wrocław. Pamiętaj, czyniąc w ów sposób chronisz przyrodę nie wyłącznie dla siebie i swoich maluchów ale również dla przyszłych pokoleń!