Wyszukaj

Wachlarz akcesoriów dla czworonogów jest na tyle duży, że każdy miłośnik zwierząt na pewno odszuka interesujący go towar

Jak mówi skrzydlata myśl, pies pozostaje najlepszym kompanem człowieka. I pomimo tego że media raz na jakiś czas donoszą o groźnych incydentach z udziałem tych zwierząt, to w końcu w wielu przypadkach winę ponosi także i człowiek. Bądź co bądź, pomimo pewnych i niedających się wyeliminować precedensów, wiele dam, nawet tych mieszkających w maleńkich lokalach, nie imaginuje sobie życia bez Pimpka.

pies
Autor: Javcon117*
Źródło: http://www.flickr.com

Jak informują nas eksperci, już od początku nasz czworonożny druh musi wiedzieć, kto w parze człowiek – pies posiada władzę. Sklepy zoologiczne proponują właścicielom mieszańców wiele akcesoriów, które znacznie ułatwiają codzienne życie obu wymienionym stronom. Na początek należałoby wspomnieć o smyczach, ale i obroża dla psa nie bywa bez znaczenia. Obydwa te sprzęty bardzo się przydają, gdy nadchodzi pora na wieczorny spacer – link do oferty.

Wybór tak smyczy, jak i obroży nie jest kwestią przypadku. Najistotniejsze znaczenie ma tutaj wielkość czworonoga. Duży wilczur potrzebuje innego wyposażenia niż mały kundelek – ten fakt jest niezaprzeczalny. I tak, obroża dla psa może prezentować się podobnie jak dziewczęcy pasek do spodni, o ile tylko została umieszczona na szyi np. yorka. Natomiast te groźne rasy czworonogów muszą posiadać trwałe kolczatki.

Obroża dla psa nie bywa artykułem, który służy naszemu Azorowi przez calutkie jego życie. Jeśli jest ona wyprodukowana ze skóry sztucznej, to razem z upływem dekad będzie się zużywać, jak wiele innych przyborów. Naprawdę ważne staje się to, żeby obroża nie stanowiła zagrożenia dla życia zwierzęcia. Dlatego wiele akcesoriów dla zwierząt posiada regulację, dzięki której właściciele czworonogów mogą dopasować dany model do wielkości pupila.

smycz dla psa
Autor: lizasperling
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy, kto chociaż raz miał swojego zwierzaka, świetnie wie o tym, że już małe szczeniaczki należy uczyć dobrych manier. Nie w każdym przypadku bywa to proste działanie, lecz podjęte trudy zaowocują na przyszłość. Niektórzy właściciele piesków skarżą się na to, że ich czworonożny podopieczny w trakcie spacerów po osiedlowym skwerze co chwila atakuje inne zwierzęta. W takiej sytuacji nawet najdroższe akcesoria nie zdadzą egzaminu, a wizyta u tzw. psiego psychologa z pewnością okaże się obligatoryjna, a na spodziewane efekty nie trzeba będzie zbyt długo czekać.