Wyszukaj

Wszystko o kotach – żywienie i opieka

Jak pielęgnować koty? Jak troszczyć się o koty pomieszkujące jedynie w domku? Każdy, kto posiada kota dobrze wie, że sama czułość nie wystarcza. O naszego kochanego ulubieńca trzeba koniecznie dbać.
Najistotniejsze jest rzecz jasna prawidłowe odżywianie i regularne zabiegi pielęgnacyjne.

Po pewnym czasie dobra opieka nad kocurkiem procentuje. Bo zadbane zwierzątko będzie szczęśliwe. I właściciel kota też. Zabiegi pielęgnacyjne dla kociątek wbrew pozorom nie absorbują wiele czasu. Najpierw trzeba zastanowić się nad odmianą opieki, bo każdy kotek potrzebuje innej pielęgnacji. Dużo zależy też od tego, jak kociak wygląda, czy ma długą, czy też króciutką sierść, czy jest kocurem wychodzącym, czy też pomieszkującym cały czas w domu. Na pewno należy zatroszczyć się o sierść kota. Toteż ważne jest systematyczne czesanie. Kota czeszemy przynajmniej dwa razy na tydzień. Dużo kociaczków uwielbia wręcz ten zabieg i podczas czesania mruczą . Im wcześniej więc zacznie się przyzwyczajanie kotka do tego zabiegu, tym poprawniej. Kolejną, podstawową kwestią będzie czystość w kuwecie. Kocią toaletę powinno się czyścić przynajmniej raz na dzień.

Każda nasza strona internetowa zawiera wyłącznie interesujące informacje, które zostaną Ci w głowie na długi czas, więc bez wahania kliknij też tu!

Do kuwety wsypujemy na przykład żwirek dla kota Benek – zobacz na stronie.

opinie klientów
Autor: Roman Filipkowski
Źródło: http://www.flickr.com

Kotki nie lubią wody, lecz pomimo to, trzeba je kąpać. Nie wolno również przesadzać, aby zwierzątko nie dostało alergii. Kocury, które nie wychodzą na dwór nie muszą być w zasadzie kąpane po wielokroć. Starcza raz do roku. Następnym zabiegiem dla kotów będzie przycinanie pazurów.
Możesz to zrobić samemu z pomocą specjalnych nożyc, które są do nabycia w sklepach zoologicznych, lecz lepiej udać się do weterynarza. Bardzo ważna jest również dobra karma (zobacz: karma dla małych psów) dla kota. Może być to dla przykładu karma dla kota Brit – .